pratik çikolatalı pasta tarifi

Pratik çikolatalı pasta tarifi, çikolatalı pasta, herkesin çok beğendiği ve iştah ile yediği bir tatlı olmaktadır. Bu tarif ile hem çok lezzetli, hem de çok pratik pasta yapabileceksiniz. Pasta için gerekli malzemeler şunlardır:

Hazır pasta tabanı, 1 paket krem şanti, 1 paket vanilyalı dolgu kreması, süt, yarım paket bitter çikolata, 1 adet muz, yarım çay bardağı damla çikolata ve süslemek için Hindistan cevizi.

İlk olarak pasta için kullanacağımız hazır dolgu kremasını tarife göre hazırlıyoruz. Dolgu kremasını hazırladıktan sonra, pasta tabanının ilk katını 2 yemek kaşığı süt ile ıslatıyoruz. Eğer isterseniz pasta tabanınızı meyve suyu ile de ıslatabilirsiniz. Pasta tabanını ıslattıktan sonra, dolgu kremasını üzerine iyice yayıyoruz. Sonra ise muzu dilimleyip dolgu kremasının üstüne güzelce diziyoruz. Son pasta tabanını üstüne koyarak tekrar tabanı birkaç kaşık süt ile ıslatıyoruz. Yeniden üzerine krem şantiyi yayıyoruz. Krem şantiyi, pastanın her yerine yaydıktan sonra, donması için 15 dakika boyunca buzdolabında bekletiyoruz. Pastanız buzdolabında donarken, sizde bitter çikolatayı benmari usulü olarak eritiniz ve hazırladığınız çikolatayı biraz soğutarak pastanızın üzerine yayınız.

Benmari usulü olarak hazırladığınız çikolatayı pastanızın üzerine dökerken dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü eğer çikolatayı pastanıza geç dökerseniz çikolatanız donacaktır ve dolayısıyla pastanızda kullanamayacaksınızdır. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken önemli bir konudur. Son olarak hazırladığınız çikolata sosunuzu pastanıza sürdükten sonra, pastanızı istediğiniz şekilde süsleyerek servis için hazırlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir