Fındıklı kurabiye tarifi

Fındıklı kurabiye tarifi, kurabiyelere fazlası ile yakışan fındık, hem görüntü itibari hem de lezzet açısından kurabiyeyi daha da iştah arttırıcı hale dönüştürmektedir. Bu sayede mutfaklarda genellikle fındıklı kurabiye yapımı oldukça fazla olmaktadır. Sizlerde oldukça pratik olan fındıklı kurabiyeyi yaparak farklı tatlar deneyebilirsiniz.

Malzemeler:

Fındıklı kurabiyemizi yapmak için gerekli olan malzemelerimiz içerisinde bir paket oda sıcaklığında margarin, 2 tane yumurta (aklarını üstü için ayırın), 4 çorba kaşığı şeker, 1-1,5 bardak fındık ( arzuya göre ), 1 paket kabartma tozu, Aldığı kadar un.

üstü fındıklı kurabiye tarifi

Fındıklı Kurabiyenin Yapılış aşaması:

Malzeme listemiz içerisinde yer alan oda sıcaklığında ki margarinimizi bir kabın içerisine koyuyoruz. Yumurtanın sarılarını kabın içerisine alıp aklarını ayırdıktan sonra şekeri, kabartma tozu ve unu ilave ederek kulak memesi kıvamına gelince kadar en iyi şekilde yoğurmaya başlayalım.

Hamurlardan ceviz büyüklüğünde parçalar alıp elimizde istediğimiz şekillerde yuvarlayarak önce yumurta akına sonra ise fındığa batırıp çıkaralım. Tüm hamurumuzu bu şekilde yaparak bitirdikten sonra Kurabiyeler için fırın tepsisine yağlı kâğıt serin ve kurabiyeleri aralıklı şekilde tepsiye dizmeye başlayabilirsiniz.

Kurabiyelerimiz için ideal ısı 150 derece olması gerekiyor. Bu sayede önceden ısıtılmış 150 derecelik fırınımıza hazırlamış olduğumuz kurabiyeleri de koyarak pişmesini bekleyebiliriz. Kurabiyeler piştikten sonra soğuması için biraz beklemenin ardından servis tabağına alarak oldukça lezzetli olan kurabiyeyi ikram etmeye ve yemeye başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir